Rozwody Kraków

Rozwody Kraków – Adwokat

Z biegiem lat w Polsce dochodzi do coraz większej ilości rozwodów. Pary biorące udział w rozstaniu bardzo często korzystają wówczas z pomocy prawnej adwokata, który nie tylko reprezentuje Klientów przed sądem, ale także zapewnia praktyczne porady prawne związane z odpowiednim przygotowaniem do całego procesu rozwodowego.

Rozwód jest procedurą, która wymaga indywidualnego podejścia ze strony adwokata. Każda sprawa rozwodowa jest inna, dlatego też należy się do niej przygotować w odpowiedni sposób. Adwokat Dominik Marchewka z Kancelarii Adwokackiej w Krakowie zapewnia pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego, w tym między innymi spraw rozwodowych, czy separacji.

Doświadczenie i wiedza, jaką posiada adwokat udzielający pomocy prawnej, jest nieoceniona w przypadku spraw rozwodowych, które często bywają skomplikowane i mogą ciągnąć się miesiącami. Profesjonalne wsparcie prawne adwokata z Krakowa bez wątpienia może wpłynąć na szybsze i co najważniejsze korzystne wydanie orzeczenia w sprawie rozwodu.

Prawo rodzinne – Rozwód Kraków

Jak właściwie można zdefiniować rozwód, na czym polega ten proces oraz czym różni się od separacji? Rozwód jest to całkowite, trwałe i nieodwracalne zakończenie związku małżeńskiego, które może nastąpić na żądanie jednego lub też obojga małżonków.

Rozwód jest jedną z instytucji prawa rodzinnego, świadczącym o zerwaniu relacji małżeńskich. Definitywne i prawne zakończenie związku małżonków, jest poprzedzone sprawami rozwodowymi. Sąd orzeka rozwód po przeprowadzonym procesie, do którego może dojść jedynie z powództwa stron będących w małżeństwie.

Warto pamiętać, że rozwód jest działaniem nieodwracalnym, jednocześnie oznaczającym, że obie strony mogą ponownie wstąpić w związek małżeński z nowymi partnerami. Istnieje również pojęcie separacji, która to nie pozwala na zawarcie małżeństwa, gdyż nie jest trwałym zerwaniem więzi pomiędzy małżonkami. Separacja może być stanem tymczasowym, podczas którego obie strony mogą zarówno dojść do porozumienia i naprawić swoje relacje lub też zdecydować się na rozwód.

Adwokat rozwodowy Kraków

Adwokat z Kancelarii Adwokackiej w Krakowie zapewnia pomoc z zakresu spraw rozwodowych, w tym reprezentacji Klienta w sądzie, udzielania porad prawnych związanych z odpowiednim przygotowaniem się do rozwodu, a także prowadzeniem spraw związanych z podziałem majątku wspólnego, czy ustaleniem opieki nad dziećmi.

Adwokat rozwodowy z Krakowa, po wnikliwej analizie sytuacji Klienta, zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie oraz przedstawi możliwości, wszelkie uwagi oraz kwestie, na które warto zwrócić uwagę. Klient może także liczyć na profesjonalne wsparcie prawne ze strony adwokata od rozwodów z Krakowa, który poinformuje o konieczności przygotowania odpowiednich dokumentów, a także pomoże w przygotowaniu pism niezbędnych do rozpoczęcia procesu rozwodowego.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą Kancelarii Adwokackiej prowadzonej przez adwokata Dominika Marchewkę. Klientów zainteresowanych skorzystaniem z pomocy prawnej na płaszczyźnie prawa rodzinnego, w tym kwestii rozwodów w Krakowie, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z adwokatem!

Pin It on Pinterest

Share This